Ученица генерације Исидора Видовић

Са поносом објављујемо да се похвала „Ученик генерације“ у школској 2023/2024. години додељује Исидори Видовић, ученици клавира из класе наставнице Оливере Фирауновић. Исидора Видовић рођена је 07. јуна 2009. године у Сремској Митровици. Живи у Руми, где је завршила Основну школу „Душан Јерковић“ и носилац је Вукове дипломе.

Са својих 7 година уписује Основну музичку школу „Теодор-Тоша Андрејевић“ у Руми и почиње да свира клавир. Током основног музичког образовања и васпитања остварила је одличан успех и примерно владање са просечном оценом одличан (5.00) у свим разредима, а у завршном, 6. разреду, била је носилац Светосавске повеље.

Клавир почиње да учи у класи проф. Емилије Миодраг, потом касније прелази у класу проф. Љиљане Шикић, Катарине Стојанац, а затим и Оливере Фирауновић. У току свог школовања учествовала је на многим такмичењима – Републичким, међународним и осталим, са којих поседује дипломе и велики број признања, како из предмета клавир, тако и из предмета солфеђо и теорија музике:
– Фантаст 2018, 1. награда (95 бодова)
– XI међународно пијанистичко такмичење „Славенски“ 2018, 1. награда (95,5 бодова)
– Фантаст 2019, 1. награда (92 бода)- 6. фестивал пијанизма (Петар Кранчевић), 1. награда (96 бодова)
– 19. такмичење младих пијаниста МШ „Јосиф Маринковић“ Зрењанин, 1. награда (92 бода)
– 7. фестивал пијанизма (Петар Кранчевић), 2. награда (88,5 бода)
– 26. републичко такмичење камерне музике, инструменталиста и певача, 2. награда (90 бодова)
– 26. међународно такмичење младих пијаниста (Михаило Вукдраговић), 3. награда (80 бодова)
– Републичко такмичење ученика музичких и балетских школа Србије, 3. награда (79,80 бодова)
– IX међународно такмичење из солфеђа и теорије музике, категорија теорија музике, 1. награда (91 бод)
– IX међународно такмичење из солфеђа и теорије музике, категорија солфеђо, 1. награда (91 бод)
– 9. фестивал пијанизма (Петар Кранчевић), 3. награда (79 бодова)