Ученица генерације – Милана Јанчић

Са поносом вам представљамо ученицу генерације школске 2021/22. године.

Милана Јанчић рођена је 12.02.2008.године у Сремској Митровици. Живи у Руми где завршава 8. разред ОШ “Душан Јерковић“ и носилац је Вукове дипломе.

Са својих 6 година почиње да се бави музиком – свира клавир и уписује ОМШ “Теодор-Тоша Андрејевић“ у Руми у класи проф. Маје Пантелић.

Касније прелази у класу код проф. Љиљане Шикић где сваку годину завршава са просеком 5,00. У току свог школовања учествовала је на многим такмичењима – Републичким, међународним и осталим, са којих поседује дипломе и разна признања, како из предмета клавир тако и из предмета солфеђо и теорија музике.

Милана је остварила следеће резултате:

Укупно 46 награда од којих:

• клавир 26 награда (22 прве награде и 4 друге награде)

– солфеђо 13 првих наград (8 награда од 100 бодова и 4 лауреата)

– теорија музике 7 првих награда (4 награде од 100 бодова)

Милана ће даље школовање наставити у СМШ „Петар Кранчевић“ у Сремској Митровици, а ми јој желимо да и у будућности ниже овако феноменалне успехе! <3

Промоција Музичке школе у ОШ „Иво Лола Рибар“ у Руми

Наш наставник кларинета, Далибор Лукин, посетио је данас 19.4.2024. године, ОШ „Иво Лола Рибар“ у …