Одржан концерт у Пећинцима поводом 8. марта

У понедељак, 13. марта 2023. године, одржан је традиционални концерт посвећен свим женама, под називом “Мамама на дар”. Концерт већ трећу годину за редом организује пећиначко одељење музичке школе “Теодор-Тоша Андрејевић”. На репертоару концерта су се претежно налазиле песме посвећене мајкама, али и популарне мелодије, народне песме и класична дела. Посебно су се истакли тамбураши из класе Дејана Ћирковића који су почетком марта донели у Пећинце 4 награде са XIX Фестивала војвођанске тамбуре, одржаног у Ади. У питању су ученици Алекса Дражић, Божидар Марковић, Андреј Станисављевић и Матеј Станисављевић. Дечји хор под диригентском палицом наставнице Маријане Антић је такође покупио све симпатије. Ученици настављају да се припремају за такмичења која следе у наредном периоду.