Одржана промоција Зборника „Светогорац“ у Сремској Митровици

Хор ОМШ „Теодор Тоша Андрејевић“ из Руме са наставницом Исидором Скуратовић, другу годину за редом учествовао је на промоцији зборника „Светогорац“, која је одржана у суботу, 18.11.2023. године у свечаној сали Високе школе струковних студија за образовање васпитача и пословних информатичара – Сирмијум у Сремској Митровици. Зборник чине песме које су деца писала на задате теме, и на које су деца и наставници компоновали музику. Циљ ове манифестације која носи назив „Млади композитори и текстописци Србије у стварању хорске музике“ јесте мотивисање ученика основних и средњих школа да пишу песме и музику коју ће касније изводити хорови и на тај начин ће допринети ширењу хорског репертоара.

Промоција кларинета и саксофона одржана у ОШ „Душан Јерковић“ у Руми

У понедељак, 29. априла, наши наставници кларинета и саксофона, Далибор Лукин и Ђорђе Вујичић, одржали …